MEILĖ SAU, MEILĖ KITAM: Elektrėnų jaunimo centras







Vieta

Elektrėnų jaunimo centras

Laikotarpis

2022 m. sausis kovas

Projekto komanda

10 centrą lankančių jaunuolių,

2 centro darbuotojos ir 3 savanorės,

KŪRYBINIŲ JUNGČIŲ kuriantis praktikas, edukatorius, repo entuziastas Lukas Kulikauskas.

Iššūkis

Kas yra meilė sau ir meilė kitam?

Kėlėme tikslą
  • Ugdyti jaunuolių kūrybingumą, smalsumą bei gebėjimą išlaikyti nuoseklią praktiką, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius, skatinti didesnį atvirumą.
  • Sukurti ir studijoje įrašyti repo kūrinį meilės tema, geriau susipažinti su Lietuvos repo scena, atlikėjais, jų skirtingais kūrybiniais braižais, tyrinėti, kokie kūrybos braižai yra artimi dalyviams.
Ieškojome sprendimo

Kūrybinių sesijų metu dalyviai nuosekliai kūrė repo kūrinį meilės sau ir meilės kitam tema. Pasirinkta tema suteikė puikią galimybę savirefleksijai – pamąstyti, kaip aš rūpinuosi savimi, kokie yra mano poreikiai, ar gebu juos išsakyti? Taip pat, koks yra mano santykis su kitais, kaip galiu rūpintis kitu, išklausyti?

Projekto svečias DJ Domantas Grigaitis supažindino dalyvius su DJ profesija, muzikos, ritmo kūrimu, tinkamos muzikos kūriniui parinkimu.

Turėdami aiškų tikslą (sukurti repo kūrinį) ir nuosekliai link jo eidami, dalyviai patyrė, kiek daug mažesnių žingsnių įeina į šią užduotį – nuo idėjos išgryninimo, teksto kūrimo, rimavimo, redagavimo, muzikos kūrimo, repetavimo iki kūrinio įrašymo. Įgyvendinti visus žingsnius riekėjo kantrybės, susikaupimo, užsispyrimo, komandinio darbo, vienas kito palaikymo. Tai stiprino dalyvių tarpusavio ryšius, pasitikėjimą savo jėgomis, per kūrinį jaunuoliai galėjo pasisakyti sau aktualiomis temomis, jaustis išgirsti.

Dalyviai savo kūrinį įrašinėjo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Pakeitę įprastą centro aplinką, ekskursijos po biblioteką metu, susipažino su įvairiomis veiklomis, kuriomis galima užsiimti bibliotekoje bei techninie kūrinio įrašymo puse – kaip veikia studija, kokia aparatūra naudojama.

Kokie dalyvių įspūdžiai ir reakcijos?

„Projekto pradžioje buvo baisu, bet paskui įsivažiavom, pripratom prie Luko, įgavom pasitikėjimo savimi. Procese pastebėjau, kad sugebu rimuoti.”

„Buvo baisu nes nežinojau, ką reikės daryti, bijojau, kad duos sunkią užduotį, reikės kažką daryti, aš to nepadarysiu, bet viskas buvo gerai, paremta kūrybiniu procesu.”