NAUJIEJI KAUNO PILIEČIAI: Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kauno centrasVieta

Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kauno centras

Laikotarpis

2021 m. spalis 2022 m. kovas

Projekto komanda

Keturios naujai į Lietuvą persikėlusios afganistaniečių šeimos (15 žmonių);

1 centro darbuotoja;

KŪRYBINIŲ JUNGČIŲ kurianti praktikė, įvietinto teatro kūrėja Saulė Norkutė.

Iššūkis

Kaip tapti pilnaverčiu Kauno piliečiu?

Kėlėme tikslą
  • stiprinti darbo su informacija gebėjimus,
  • padėti dalyviams geriau susipažinti su Kaunu, drauge tyrinėti naują aplinką, atrasti naujas miesto vietas,
  • pažinti Lietuvos kultūrą, ieškoti ryšių tarp afganistaniečių ir lietuvių kultūros, dalijantis tradicijomis, pasakojimais, maistu
  • padėti dalyviams kurti glaudesnius ryšius su vietos bendruomene, kultūros darbuotojais, megzti naujas pažintis.
Ieškojome sprendimo

Kūrybinių sesijų metu dalyviai  geriau pažino Kauną, lietuvišką kultūrą, žmones. Nuolatinis buvimas mieste, keliavimas po jį padėjo geriau įgusti orientuotis aplinkoje, susipažinti ne tik su pagrindinėmis miesto vietomis, istorija, bet ir įdomesnėmis gatvėmis, menu, skulptūromis. Tai padėjo labiau prisijaukinti“ miestą, atrasti sau įdomias vietas

Dalyviai susipažino ir su įvairiomis Kauno kultūrinėmis organizacijomis: bibliotekomis, KINAS Panemunė“ erdve, Šilainių projektu, jų darbuotojais, įvairiomis siūlomomis veiklomis bei galimybėmis jose dalyvauti. 

Sesijos krepšinio salėje metu vaikai mokėsi krepšinio taisyklių, žaidė, o tėvai galėjo sužinoti, kodėl šis sportas toks populiarus Lietuvoje, diskutavo apie laisvės svarbą ir okupacijos istoriją.

Baigiamoji programos sesija-šventė subūrė visus projekto dalyvius, žmones, sutiktus ankstesnių sesijų metu, kviestinius svečius, kauniečius. Dalyviai turėjo progą pabendrauti, sutvirtinti ankstesnes ir užmegzti naujas pažintis, ieškoti bendros veiklos idėjų ir galimybių.

Ką reiškia būti naujuoju Kauno piliečiu?